Навчальні дисципліни та програми

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 181  - Технології продуктів бродіння та виноробства. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 181  - Технології продуктів бродіння та виноробства. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 181  - Технологічна експертиза та безпека харчової продукції. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 181  - Технологічна експертиза та безпека харчової продукції. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 181  - Ресторанні технології здорового харчування. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 181  - Ресторанні технології здорового харчування. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 183  - Технології захисту навколишнього середовища. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 183  - Технології захисту навколишнього середовища. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 076  - Товарознавство і торговельне підприємництво. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 076  - Товарознавство і торговельне підприємництво. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 076  - Підприємництво у сфері виробництва, торгівлі та послуг. Бакалавр . (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 076  - Підприємництво у сфері виробництва, торгівлі та послуг. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 076  - Міжнародна торгівля зерном. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 076  - Міжнародна торгівля зерном. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 075  - Реклама та зв’язки з громадськістю. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 075  - Реклама та зв’язки з громадськістю. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 075  - Маркетинг. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 075  - Маркетинг. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 075  - Digital  маркетинг. Бакалавр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 075  - Digital  маркетинг. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 073  - Менеджмент. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 073  - Менеджмент. Бакалавр.

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 071  - Облік і аудит. Бакалавр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 071  - Облік і аудит. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 051  - Економіка підприємства. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 051  - Економіка підприємства. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 241 - Готельно-ресторанна справа. Магістр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 241 - Готельно-ресторанна справа. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 181 - Інноваційні технололгії ресторанного бізнесу. Магістр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 181 - Інноваційні технололгії ресторанного бізнесу. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 151 - Робототехнічні системи. Магістр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 151 - Робототехнічні системи. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 151 - Комп'ютерні ситеми та програмна інженерія в автоматизації ОПП. Магістр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 151 - Комп'ютерні ситеми та програмна інженерія в автоматизації ОПП. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 151 - Комп'ютерні ситеми та програмна інженерія в автоматизації ОНП. Магістр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 151 - Комп'ютерні ситеми та програмна інженерія в автоматизації ОНП. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 151 - Автоматизоване управління технологоічними процесами. Магістр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 151 - Автоматизоване управління технологоічними процесами. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 144 - Теплоенергетика та енергоефективні технології. Магістр.(посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 144 - Теплоенергетика та енергоефективні технології. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 142 Холодильні машини і установки ОПП. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 142 - Холодильні машини і установки ОПП. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 142 Холодильні машини і установки ОНП. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 142 - Холодильні машини і установки ОНП. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 142 Транспорт і зберігання зрідженого природного газу. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 142 - Транспорт і зберігання зрідженого природного газу. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 142 Суднові холодильні установки. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 142 - Суднові холодильні установки. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 142 Кріогенна техніка. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 142 - Кріогенна техніка. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 142 Компресори. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 142 - Компресори. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 142 Газотурбинні установки. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 142 - Газотурбинні установки. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 141 Нетрадиційні та відновлювальні джерела. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 141 - Нетрадиційні та відновлювальні джерела. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 141 Інтелектуально керовані електромеханічні системи. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 141 - Інтелектуально керовані електромеханічні системи. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 131 Інженерна механіка. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 131 - Інженерна механіка. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 123 Спеціальні комп'ютерні системи. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 123 - Спеціальні комп'ютерні системи. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 123 Комп'ютерні системи та мережі. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 123 - Комп'ютерні системи та мережі. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 122 Інформаційні управляючі ситеми та технології. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 122 - Інформаційні управляючі ситеми та технології. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Охорона праці  та Цивільний захист в галузі". Спеціальність 122 Інформаційні технології проектування. Магістр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Охорона праці в галузі та Цивільний захист". Спеціальність 122 - Інформаційні технології проектування. Магістр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 185 Нафтогазова інженерія та технології. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 185 - Нафтогазова інженерія та технології. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 151 Штучний інтелект та автоматизація робототехнічних систем. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 151 - Штучний інтелект та автоматизація робототехнічних систем. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 151  Комп’ютерні системи та програмна інженерія в автоматизації. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 151 - Комп’ютерні системи та програмна інженерія в автоматизації. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 142 Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 142 - Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 141 Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 141 - Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 141 Електромеханічні системи з інтелектуальним керуванням. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 141 - Електромеханічні системи з інтелектуальним керуванням. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 133 ІТ - Сервіс обладнання. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 133 - ІТ - Сервіс обладнання. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 133 - Енергетична безпека та енергетичний менеджмент. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 133 - Енергетична безпека та енергетичний менеджмент. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 131. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 131. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 241. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та Основи охорони праці". Спеціальність 241. Бакалавр. (посилання)

Силабус навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності та основи охорони праці". Спеціальність 131. Бакалавр. (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Громадське будівництво та інженерне обладнання будівель". Спеціальність 241. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Громадське будівництво та інженерне обладнання будівель". Спеціальність 241. Бакалавр. (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Технічний дизайн". Спеціальність 241. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Технічний дизайн". Спеціальність 241. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 241. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 241. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 204. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 204. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 185. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 185. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 183. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 183. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 162. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 162. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 151. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 151. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 144. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 144. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 142. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 142. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 141. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 141. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 133. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 133. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 131. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 131. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 123. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 123. Бакалавр (посилання)

Силабус з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 122. Бакалавр. (посилання)

Робоча програма навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка". Спеціальність 122. Бакалавр (посилання)

Положення про навчальну лабораторію (посилання)

Дисципліна «Безпека життєдіяльності та основи охорони праці» -

  • лектори к.т.н., доц. Фесенко О.О., к.т.н. доц. Лисюк В.М., к.с.-г.н., ст. викл. Неменуща С.М.;
  • викладачі, які здійснюють поточний контроль -  к.т.н., доц. Фесенко О.О., к.т.н. доц. Лисюк В.М., к.с.-г.н., ст. викл. Неменуща С.М.;ст..викл. Сахарова З.М.

Дисципліна «Охорона праці в галузі та цивільний захист»

  • лектори к.т.н., доц. Фесенко О.О., к.т.н. доц. Лисюк В.М.;
  • викладачі, які здійснюють поточний контроль -  к.т.н., доц. Фесенко О.О., к.т.н. доц. Лисюк В.М., к.с.-г.н., ст. викл. Неменуща С.М.;ст..викл. Сахарова З.М.

Безпека життєдіяльності

Навчальна дисципліна "Безпека життєдіяльності" займає провідне місце в структурно-логічній схемі підготовки фахівця за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр", оскільки є дисципліною, що використовує досягнення і методи фундаментальних і прикладних наук з філософії, біології, фізики, хімії, соціології, психології, екології, економіки, менеджменту і т.д. і дозволяє випускнику вирішувати професійні завдання за певною спеціальністю з урахуванням ризику виникнення внутрішніх і зовнішніх небезпек, які викликають надзвичайні ситуації та їх негативних наслідків.

 

Мета вивчення дисципліни полягає в придбанні студентом компетенцій, знань, умінь і навичок для здійснення професійної діяльності за фахом з урахуванням ризику виникнення техногенних аварій і природних небезпек, які можуть спричинити надзвичайні ситуації та привести до несприятливих наслідків на об'єктах господарювання, а також формування в студентів відповідальності за особисту і колективну безпеку.

Основи охорони праці

Типова навчальна програма дисципліни "Основи охорони праці" передбачає вивчення загальних питань охорони праці з урахуванням особливостей підготовки бакалаврів за відповідними напрямами підготовки та майбутньої професійної діяльності випускників.

Метою вивчення дисципліни є надання знань, умінь, здібностей (компетенцій) для здійснення ефективної професійної діяльності шляхом забезпечення оптимального управління охороною праці на підприємствах (об'єктах господарської, економічної та науково-освітньої діяльності), формування у студентів відповідальності за особисту та колективну безпеку і усвідомлення необхідності обов'язкового виконання в повному обсязі всіх заходів забезпечення безпеки праці на робочих місцях.

Завдання вивчення дисципліни полягає в придбанні студентами знань, умінь і здібностей (компетенцій) ефективно вирішувати завдання професійної діяльності з обов'язковим урахуванням вимог охорони праці та забезпеченням збереження життя, здоров'я і працездатності працівників у різних сферах професійної діяльності.

Охорона праці в галузі

Типова навчальна програма дисципліни "Охорона праці в галузі" розроблена з урахуванням того, що студенти на освітньо-кваліфікаційний рівень "бакалавр" засвоїли основні положення нормативної навчальної дисципліни "Основи охорони праці", а також окремі питання охорони праці в дисциплінах професійного спрямування. Вона передбачає вивчення актуальних питань охорони праці для конкретної галузі господарської, економічної та науково-дослідницької діяльності з урахуванням особливостей майбутньої професійної діяльності випускників, а також досягнень науково-технічного прогресу.

Мета вивчення дисципліни полягає у формуванні у майбутніх фахівців (спеціалістів та магістрів) умінь і компетенцій для забезпечення ефективного управління охороною праці та поліпшення умов праці з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу і міжнародного досвіду, а також в усвідомленні нерозривної єдності успішної професійної діяльності з обов'язковим дотриманням всіх вимог безпеки праці у конкретній галузі.

Завдання вивчення дисципліни передбачає забезпечення гарантії збереження здоров'я і працездатності працівників у виробничих умовах конкретних галузей господарювання через ефективне управління охороною праці та формування відповідальності у посадових осіб і фахівців за колективну та власну безпеку.

Цивільний захист

Освоївши програму навчальної дисципліни "Цивільний захист" магістри у відповідних напрямках підготовки, здатні вирішувати професійні завдання з урахуванням вимог цивільного захисту і мають професійні компетенціями для забезпечення реалізації завдань з моделювання сценаріїв виникнення і розвитку надзвичайних ситуацій, прогнозування наслідків їх впливу на адміністративні територіальні одиниці, об'єкти господарювання і населення, що проживає поблизу, відповідно до профілю підготовки вищого навчального закладу.

Метою вивчення дисципліни є формування у студентів здатності творчо мислити, вирішувати складні проблеми інноваційного характеру і приймати продуктивні рішення у сфері цивільного захисту, з урахуванням особливостей майбутньої професійної діяльності випускників, а також досягнень науково-технічного прогресу.

Завдання вивчення дисципліни передбачає засвоєння студентами новітніх теорій, методів і технологій з прогнозування надзвичайних ситуацій, побудови моделей їх розвитку, визначення рівня ризику та обґрунтування комплексу заходів, спрямованих на запобігання надзвичайним ситуаціям, захисту персоналу, населення, матеріальних і культурних цінностей в умовах надзвичайних ситуацій, локалізації та ліквідації їх наслідків.